Prezent dla niemowlaka

Właściwie każdy rodzic woli, ażeby jego dziecko rozwijało się jak najlepiej, natomiast niekiedy, mimo pełnego zaangażowania w opiekę nad dzieckiem, dochodzi do pewnych nieprawidłowości podczas rozwoju dziecka. Jednym z częstszych problemów powstałych w wieku niemowlęcym jest plagiocefalia, czyli deformacja czaszki. Główka małego dziecka pod wpływem nacisku na powierzchnię powstającego podczas spania i leżenia, ulega odkształceniom.

Na prawdę często niemowlę preferuje układanie główki tylko w jedną stronę i na nic się zdaje przekręcanie jego głowy lub zmiana pozycji dziecka. Sprawdzonym rozwiązaniem jest poduszka ortopedyczna dla niemowląt, która rozkłada punktowy nacisk główki na większą powierzchnię. Dzięki temu zapobiega asymetrii głowy dziecka, a wręcz powoduje cofnięcie powstałych już zniekształceń. Poduszka ma specyficzną konstrukcję – po jej środku jest wgłębienie, idealnie pasujące na małą główkę dziecka. Ułożenie dziecka na poduszce powoduje, że niemowlę nie odchyla głowy do swojej ulubionej pozycji. Rysy twarzy dziecka wyrównują się, a głowa nabiera naturalnego, kulistego kształtu.
Zakup poduszki to perfekcyjny pomysł na prezent dla niemowlaka lub dla mamy spodziewającej się dziecka. Poduszka ortopedyczna dla niemowląt może być używana podczas nocnego snu, dziennych drzemek a także w trakcie spacerów z wózkiem. Koryguje komfort snu, stabilizuje szyjny odcinek kręgosłupa, zapobiega powstawaniu deformacji główki i jest dla dziecka bardzo wygodna. Wybierając poduszkę ortopedyczną, trzeba zwrócić uwagę na to, czy jest utworzona z certyfikowanych materiałów, bezpiecznych dla dzieci.

Dodatkowe informacje: prezent dla niemowlaka.