Kto zajmuje się wyceną aktuarialną?

O ile zależy nam na profesjonalnych a także kompleksowych usługach finansowych i aktuarialnych, warto skorzystać z coraz popularniejszego rozwiązania, jakim jest biuro aktuarialne. Jest to biuro, które para się wycena finansową, jak także aktuarialną w różnorakich podmiotach gospodarczych.
Wycena finansowa – co trzeba mieć świadomość tego?
Głównie powinniśmy posiadać świadomość, że zarówno wycena aktuarialna, jak też finansowa powinna być wykonywana jedynie przez specjalistów w tej dziedzinie, a zatem doświadczonych aktuariuszy, którzy posiadają kwalifikacje i uprawnienia.

Do podstawowych usług biura aktuarialnego należy zaliczyć wycenę rezerw na świadczenia pracownicze, między innymi takie jak świadczenia emerytalne a także rentowe, rezerwy przeznaczone na odprawy pośmiertne, nagrody jubileuszowe dla pracowników, świadczenia przejazdowe, ekwiwalenty energetyczne, świadczenia medyczne, jak też na niewykorzystane przez pracowników urlopy (sprawdź: biura aktuarialne). Pamiętajmy również o tym, że firma aktuarialna świadczy dodatkowe usługi, które polegają w głównej mierze na wycenie wartości niematerialnych oraz prawnych, w głównej mierze takich jak znak towarowy. Wyceniane na życzenie klienta są także patenty, jak także marki (więcej informacji: firma aktuarialna). Należy podkreślić że wycena finansowa, jak też aktuarialna wymagana jest w głównej mierze w procesie fuzji spółek czy przedsiębiorstw jak też w sytuacji, kiedy chcemy sprzedać własną firmę albo także planujemy zmodyfikować strategię podatkową w zakładzie usługowym. Taka wycena przydaje się też przy ocenie zdolności kredytowej przedsiębiorstwa.

Sprawdź tutaj: biuro aktuarialne.