Jakie usługi oferuje firma aktuarialna?

Jeżeli planujemy zakup przedsiębiorstwa lub sprzedaż własnej firmy, to musimy skorzystać z rozwiązania, jakim jest wycena aktuarialna. Jest to wycena wykonywana przez specjalistycznych aktuariuszy z uprawnieniami, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie i praktykę w zakresie procedur związanych z wycenami majątkowymi oraz aktuarialnymi wykonywanymi na zlecenie różnych klientów.
Kiedy trzeba wykonać wycenę aktuarialną?
Wycena finansowa a także aktuarialna zalecana jest w wielu przypadkach, które dotyczą między innymi zmiany strategii finansowej firmy, jak też planowania strategii podatkowej na następny rok.

Co więcej, biuro aktuarialne oferuje ekspresową usługę, dzięki czemu taka wycena przygotowywana jest w bardzo szybkim tempie, co pozwala nam uzyskać kluczowe informacje najszybciej jak się tylko da (więcej informacji: biura aktuarialne). Przedsiębiorcy na prawdę bardzo często korzystają z tej sposobności, jeżeli już na przykład potrzebują wsparcia finansowego ze strony instytucji bankowej, a nie są w stanie we własnym zakresie określić swojej zdolności kredytowej, a więc sposobności otrzymania wsparcia finansowego, jak także jego terminowego spłacania (zobacz także: wycena aktuarialna). A przy tym, wycena finansowa a także aktuarialna zalecana jest również w przypadku podziału firmy, procesy upadłościowego czy likwidacyjnego. Tyczy się to zarówno wyceny firm, jak także spółek czy innych podmiotów gospodarczych. Warto być świadomym o tym, że firma aktuarialna oferuje kompleksowe usługi, które obejmują nie tylko i wyłącznie wycenę przedsiębiorstw oraz firm, niemniej jednak też wycenę wartości prawnych czy niematerialnych, w głównej mierze takich jak marka czy znak towarowy.

Sprawdź również informacje na stronie: biuro aktuarialne.